SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading

KTÜ TTO & ÇOLAKOĞLU ARGE

Çolakoğlu Mühendislik Makina Sanayi Tic. Ltd. Şti., Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ nda düzenlenen değerlendirme toplantısında, “Ar-Ge Merkezi Unvanı” ve “Ar-Ge Merkezi Belgesi" almaya hak kazanmıştır.

KTÜ Teknoloji Transfer Ofisinin (KTÜ TTO) aktif desteği ile Çolakoğlu Makina' nın uzman ekibinin titiz çalışması sonucu 27.03.2018 tarihinden itibaren şirketimiz Çolakoğlu AR-GE Merkezi olarak faaliyet göstermektedir.

Madencilik sektörü başta olmak üzere çeşitli endüstriyel alanlara yönelik özel proses ekipmanları üzerinde Ar-Ge faaliyetleri yürüten Çolakoğlu Ar-Ge Merkezi yetkinliği ve teknik donanımı yüksek kriterlere sahip Ar-Ge personeli ile araştırma-geliştirme, tasarım, imalat ve test çalışmalarını gerçekleştirerek KTÜ TTO desteğiyle bölgemiz adına bir ilke imza atarak, sektörün öncü firmalarından biri olma yolunda bölgenin en güçlü, yenilikçi ve rekabetçi firmaları arasında yerini almayı hedeflemektedir.

İlerleyen süreçte, firmanın “Ar-Ge Merkezi” Unvanının sürekliliği için KTÜ TTO Üniversite-Sanayi İşbirliği modülü tarafından dönem raporlarının hazırlanması, firmanın ihtiyaç duyacağı alanlarda projelerin hazırlanması, eğitim destek, marka ve patent konularında danışmanlık hizmeti sunulacaktır.

Çolakoğlu Ar-Ge üretimde uluslararası kalite standardını yakalayarak, katma değeri yüksek, rekabeti ve alanında yenilikçi ürünler geliştirip ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlama yolunda emin adımlarla ilerleme azmindedir.