SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading

ARAÇ YIKAMA İSTASYONU

Başlama Tarihi
01-06-2017
Bitirme Tarihi
01-11-2018

Araç Yıkama İstasyonu maden ve şantiye sahalarında kullanılan ağır tip araçların çamurunu veya madenden çıkan çamurlu araçların ana yollara çıkmadan önce çamurundan, püskürtme sisteminin sağladığı basınçlı su ile arındıran ve temizleyen tamamen otomatik bir sistemdir. Araç Yıkama İstasyonu Çolakoğlu Makina bünyesinde tasarlanmakta, imal edilmekte ve montajı gerçekleştirilmektedir.

Maden sahalarında ve çamurlu sahalar ya da şantiyelerde araçların aşırı çamurlanması söz konusudur. Bu konu operatörler için bir problem olduğundan dolayı yıkama istasyonları avantaj sağlar. Sistem tamamen otomatik olduğu için araçlardan temizlenen çamur otomatik olarak konveyör sistemi ile ekipman tabanından konveyör mekanizmasında bulunan özel sıyırıcılar ile sıyırılarak çamur biriktirme havuzuna toplanır. Su havuzundan dinlenmiş su pompalar vasıtası ile sisteme basınçlı olarak basılır ve su kanalları vasıtası ile yan ve alt kısımlarda bulunan su püskürtme nozullarına ulaşır. Araç yıkamak için kullanılan su ekipmanın yerleştirildiği beton yapı ve kanallar vasıtası ile tekrar su havuzuna geri beslenir. Yan bariyerler suyun etrafa aşırı saçılmasını engellemektedir. Ekipman içerisinde biriken çamurlu suyun sistemin kullanımda olmadığı zamanlarda çamur tabana çöker ve sistem devreye girdiği zaman öncelikle bu çamur sıyırılarak temizlenmiş olur. Araçlar sisteme geldiğinde sensörler yardımıyla sistem devreye girer. Sistem belirli bir süre çalıştığında araç sistemi terk ettiğinde kendiliğinde durur. Bu süre 1 dakikadan başlayarak kullanıcıların yıkama sürelerine göre ayarlanabilmektedir. Sistemin özel yerleşimi ve dizaynı ile ağır çelik şaselere ihtiyaç olmadan ağır tip araçların yıkanması için uygundur. Yıkama geçidinden geçen araç yavaş yavaş hareket eder ve araç basınçlı su bölgesinden geçerek temizlenir.

Araç Yıkama İstasyonu profesyonel tasarımı sayesinde her türlü zaman kaybını önler, operatörlere araç yıkamada kolaylık sağlar ve üstün kullanım şartları sunar.

Araç Yıkama İstasyonu Çolakoğlu Makina tarafından her türlü teknik konuda desteklenmektedir.

Teşekkür ederiz…