SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading

SIZDIRMAZ KAPI

Başlama Tarihi
04-04-2017
Bitirme Tarihi
03-01-2018

Sızdırmaz Kapı yeraltı maden işletmelerinde, çalışanların yeme-içme gibi yaşamsal faaliyetlerini yerine getirdikleri galerilere açılan yemekhane odalarının giriş kapıları veya madende oluşabilecek olağan dışı durumlarda çalışanların sığınabileceği sığınma odalarının giriş kapıları olarak tasarlanmıştır.

Yeraltında yemekhane ya da sığınma odası olarak açılan odaların kapıları bazı belli başlı teknik özellikleri sağlayacak nitelikte olmalıdır. Bu özellikler arasında; mukavemeti yüksek çelik yapı, kullanımı pratik ve açma kapamada zaman kaybettirmeyen kilit mekanizması, belirli zaman aralığında belirlenen sayıda kişinin geçişine izin verecek genişlikte ve sızdırmaz yapıda olması gibi özellikleri ön plana çıkmaktadır.

Sızdırmaz Kapının en önemli özelliği olan sızdırmazlığı kapı çevresi ve kapı üzerindeki gözetleme camı etrafında bulunan sızdırmazlık elemanlarıyla sağlanmaktadır. Böylece kapı sıvı ve gaz sızmalarına karşı bulunduğu ortamı korumaktadır.

Sızdırmaz Kapıların sızdırmazlık testleri Çolakoğlu Makina bünyesinde oluşturulan uzman ekip tarafından yapılmakta ve rapor edilmektedir.

Sızdırmaz Kapı’nın Teknik Özellikleri arasında;

· Dışarı doğru açılan kapı

· Tek veya çift kolla pratik olarak açılıp kapanabilme

· Kolu çevirince kapanan ve çevirmeye devam ettikçe çerçeveye baskısını artırıp sızdırmazlığı sağlayan kol kilit mekanizması

· Göçmelere dayanıklı güçlü profilden yapılmış çerçeve

· İç kısmı çelik profillerle güçlendirilmiş kapı

· 5mm kalınlıkta kapı dış yüz ve iç yüz gövde sacı

· Çerçeveye kaynaklı eksenel rulmanlı 3 adet mil menteşe ile rahat kullanım

· 2m yükseklik ve 1m genişlikte geçiş ölçüsüne sahip geniş kapı

· 10mm kalınlığında 352mm çapında geniş polikarbonat gözetleme camı

· İçeride ve dışarıda bulunan öğretici etiketler ile

· Reflektifi uyarıcı etiketle uzaktan kolayca fark edilebilir

. Değiştirilebilir Özel EPDM Kauçuk

Sızdırmaz Kapı Çolakoğlu Makina bünyesinde tasarlanmakta, imal edilmekte ve montajı gerçekleştirilmekte ve her türlü teknik konuda desteklenmektedir.

Teşekkür ederiz…