Çolakoğlu Makina

Çolakoğlu Makina faaliyetlerine, 1980 yılında Makine Yüksek Mühendisi Halil Çelikarslan’ın kurduğu Çolakoğlu Mühendislik Makina San. Tic. ve Ltd. Şti. ismi altında başlamıştır. 1983 yılında çay işleme makinaları ve mermer işleme makinaları ile üretimini devam ettirmiştir. 1994 yılında madencilik sektörü ile tanışması sonrası sektöre yönelik üretimler ve imalatlar gerçekleştirmeye yönelmiştir. 1996 yılında Arsin Organize Sanayi Bölgesi' ne taşınarak şirketleşmiştir. 2004 yılında madencilik sektörünün dünyaca önde gelen firmalarından biri olan Finlandiya şirketi Outotec O.Y. ile tanışarak uluslararası üretim kalitesinde imalat yapmaya başlamış ve dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmaya devam etmiştir. 2004 yılından bu zamana Outotc O.Y. ve Çolakoğlu Makina işbirliği başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

Çolakoğlu Makina
Çolakoğlu Makina madencilik ve endüstri sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak makine tasarım, imalat ve tesis kurulumu üzerine uzmanlaşmış olup 550 ton/ay üretim kapasitesi ile sektörün lider firmalarındandır. Kendi bünyesinde yetişmiş genç, dinamik mühendis ve teknikerlerden oluşan teknik kadrosu ile sektörün deneyimli projelendirme, imalat ve montaj ekibine sahiptir. 2020 yılbaşı itibariyle üretime ve faaliyetlerine Samsun/Kavak lokasyonu ile şirketimiz 21000 m2 lik 2 ayrı fabrika sahasında; güçlü ve teknik kadrosu ile proje ve mühendislik hizmetlerine devam etmektedir.
Firmamız müşterilerinden gelen daha uzun ömürlü ve yüksek performanslı talepleri daha etkin bir şekilde karşılayabilmek için 2014 yılında HARDOX Wearparts üyesi olmuştur. Halen yetkili üretici olarak imalatlarına devam etmekte ve müşteri taleplerini en üst düzeyde karşılamaktadır. 2004 yılından bu zamana ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi) standartlarında hizmet veren firmamız 2017 yılında OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) ve ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) belgelerini de alarak kalitede taahhüt ettiği sürekli iyileşmeyi çevre, iş sağlığı ve güvenliği konularında da yerine getirmektedir. 2018 yılında kaynak kalitesini artırmak ve daha sağlam çelik yapıların imalatını yapabilmek için EN ISO 3834-2 Kaynak Kalite Belgesini almıştır. 2020 yılı içinde TSE EN ISO 45001 (İSG Uluslararası Standardı) versiyon geçişini sağlamıştır.
Çolakoğlu Makina
Çolakoğlu Machinery earned the title of R&D Center in March 2018 to bring to life the products and designs needed by the sector without compromising on quality and to contribute to the industry through research and development activities.

As Çolakoğlu R&D Center, we continue our project and design work and collaborate with universities and industries.